Melatonín
Melatonín - hormón mladosti a spánku
Melatonín - hormón mladosti a spánku

Každá tabletka obsahuje 3mg/5mg melatonínu, ktorý je v našom organizme zodpovedný za prirodzený spánkový cyklus. Tento hormón si naše telo dokáže produkovať aj samo, no vekom aj vplyvom vonkajších faktorov (žiarenie..) jeho tvorba klesá.
Zaujímajú Vás detaily ? Máte oň záujem ?

Popis a pôsobnosť melatonínu nájdete tu. V prípade akýchkoľvek otázok ma kontaktujte. V prípade záujmu o tento produkt stačí iba vyplniť objednávku.
Nespavosť
Nespavosť = problém
Melatonín Nespavosť
Melatonín - hormón mladosti a spánku

Melatonín - hormón mladosti a spánku

Melatonín - hormón mladosti a spánku

Melatonín je silný antioxidant endogénneho typu, ktorý zabezpečuje zdravý spánok, povzbudzuje imunitný systém a znižuje riziko výskytu rakoviny prsníka. Tvorbu melatonínu potláča umelé osvetlenie a ponocovanie.

Hormón melatonín patrí k endogénnym antioxidantom, čo znamená, že na rozdiel od známych antioxidantov, ako sú vitamíny C, E či betakarotén, ho organizmus nezískava zo stravy, ale tvorí si ho sám – za šera, pri stmievaní – v malom mozgu z hormónu serotonín, ktorý je zdrojom dobrej nálady a celkovej telesnej pohody.

Podľa názoru vedcov má melatonín silné antioxidačné účinky a významným spôsobom chráni pred chorobami srdca, rakovinou a očným zákalom. Dokáže totiž neutralizovať účinky stresu a podporovať imunitný systém. Niektorí nadšenci dokonca označujú melatonín za hormón mladosti, keďže spomaľuje prirodzenú degeneráciu orgánov spôsobovanú voľnými radikálmi.

Účinky
Melatonín sa bežne používa pri liečbe nespavosti, ktorá je vyvolávaná prechodmi časovými pásmami. 320 ľudí zahrnutých v dvojito slepej štúdií, užívalo 5mg štandardného melatonínu (pozn.: čo je aj melatonín ponúkaný na tejto stránke), 5mg melatonínu s postupným uvoľňovaním, 0,5 mg štandardného melatonínu alebo placebo 4 po sebe následujúce dni po ceste lietadlom. Pozitívne výsledky boli pozorované len pri užívaní 5 mg štandardného melatonínu, išlo o čas potrebný na zaspatie, kvalitu spánku, dennú únavu a ospalosť.

15 detí s chronickými poruchami spánku bolo liečených melatonínom v dávkach od 2 do 10 mg podaných pred spaním. Autori štúdie pozorovali zdravotné a sociálne výhody liečby, a taktiež zlepšenie správania sa detí.

Melatonín / Indikácie / Jet lag - pásmová choroba / Spánkové cykly / Nespavosť / EÚ (EFSA) a melatonín


©2011-2024 melatonin.zdravystyl.sk