Melatonín
Melatonín - hormón mladosti a spánku
Melatonín - hormón mladosti a spánku

Každá tabletka obsahuje 3mg/5mg melatonínu, ktorý je v našom organizme zodpovedný za prirodzený spánkový cyklus. Tento hormón si naše telo dokáže produkovať aj samo, no vekom aj vplyvom vonkajších faktorov (žiarenie..) jeho tvorba klesá.
Zaujímajú Vás detaily ? Máte oň záujem ?

Popis a pôsobnosť melatonínu nájdete tu. V prípade akýchkoľvek otázok ma kontaktujte. V prípade záujmu o tento produkt stačí iba vyplniť objednávku.
Nespavosť
Nespavosť = problém
Melatonín Nespavosť
Melatonín - hormón mladosti a spánku

EÚ a melatonín

Európsky úrad pre bezpečnosť potravín (EFSA = European Food Safety Authority) oficiálne potvrdil, že melatonín je účinný na poruchy spánku a že jeho užívanie je bezpečné. Originál správy nájdete tu. Celú štúdiu vo formáte PDF nájdete tu. Melatonínu bolo tiež schválené tzv. zdravotné tvrdenie publikované 30.6.2011, umožňujúce tieto oficálne tvrdenia:

1. Melatonín prispieva k zmierneniu subjektívneho pocitu únavy v dôsledku časového posunu
Toto tvrdenie možno použiť iba pri prípravkoch, ktoré obsahujú aspoň 0,5 mg melatonínu v jednej dávke. Aby bolo možné tvrdenie použiť, musí byť spotrebiteľ informovaný, že priaznivý účinok sa dosiahne pri užití dávky minimálne 0,5 mg, ktorú treba požiť krátko pred spaním v prvý deň cesty a po niekoľko ďalších dní po príjazde do cieľového miesta.

2. Melatonín prispieva k skráteniu doby nutnej na zaspanie
Toto tvrdenie možno použiť iba pri prípravkoch, ktoré obsahujú 1 mg melatonínu v jednej dávke. Aby bolo možné tvrdenie použiť, musí byť spotrebiteľ informovaný, že priaznivý účinok sa dosiahne pri konzumácii 1 mg melatonínu pred spaním.


Ďalšia oficiálna štúdia z 25.2.2010 skúmala vplyv melatonínu na kvalitu spánkových cyklov a vplyv melatonínu na efekt jet-lag. V origináli si ju môžete pozrieť tu, celú štúdiu v PDF formáte nájdete tu.

Melatonín / Indikácie / Jet lag - pásmová choroba / Spánkové cykly / Nespavosť / EÚ (EFSA) a melatonín


©2011-2024 melatonin.zdravystyl.sk